Řezivo - Ing. Michal Fiala

Dolnokrčská 21/14, 140 00 Praha 4 - Krč (vchod z ulice Branická)

Krovy - Řezivo Fiala - Praha 4

Firma Ing. Michal Fiala dodává krovy na míru pro stavby všech druhů a velikostí podle Vašeho přání. Krovy na míru mají výhodu možnosti přesné harmonizace výstavby krovu v návaznosti na práce spodní stavby. Předem vyrobené krovy se začínají montovat ihned po dokončení věnců spodní stavby. Rychlou montáží bez výroby na staveništi se zkracuje čas pro realizaci krovu.

Krovy jsou nejčastěji vyráběny ze dřeva, ale můžeme se setkat i s krovy ocelovými, výjimečně i železobetonovými. Dřevěné krovy jsou oblíbené zejména proto, že umožňují jasné a přehledné rozdělení jednotlivých prostor stavby. Dřevo jako přírodní materiál také zachovává zdravé klima všech místností budovy, navíc mohou v interiéru budovy vytvořit zajímavý designový prvek. Navíc krovy z lepeného dřeva nahrazují z požárního hlediska nevhodné ocelové konstrukce. 

Krovy dodáváme svým zákazníkům na zakázku, hranoly klasických rozměrů máme skladem v prodejně v Praze 4, ozvěte se nám!


Krovy také musí být opatřeny nátěrem proti škůdcům. Výběr prostředku proti škůdcům provedeme na základě přání zákazníka nebo po konzultaci s ním.

Provádíme rovněž hoblování viditelných částí krovu.

Krovy dělíme na různé krovní sestavy podle konstrukčního uspořádání. Jedná se hlavně o způsob podpory krokví.

Použití krovní sestavy záleží zejména na sklonu střechy, jejím tvaru a rozpětí, šířce i výšce, účelu budovy a prostředí. Každá krovová konstrukce má zatěžovat podpory svisle, proto je nutno šikmé tlaky zachytit, a to pomocí vazních trámů, kleštin a kovových táhel.

Krovy musí mít náležitě tuhou (zavětrovou) konstrukci v příčném i podélném směru.

Naše firma také:

  • Dodává krovy atypických rozměrů
  • Dodává krovy pro původní vestavby
  • Impregnuje krovy