Řezivo - Ing. Michal Fiala

Dolnokrčská 21/14, 140 00 Praha 4 - Krč (vchod z ulice Branická)

OSB desky - Řezivo Fiala - Praha 4

OSB desky nebo jinak nazývané kronoply jsou vysoce kvalitní dřevěné stavební desky, jejichž štěpky (velké ploché hobliny) jsou složené a uspořádané do tří vrstev. Tyto vrstvy jsou k sobě vzájemně kolmo orientované. Ve vrchní vrstvě a spodní vrstvě OSB desky jsou štěpky uloženy v podélném směru a střední vrstva (jádro OSB desky) je uložena v příčném směru tj. kolmo na vrchní a spodní vrstvy.

Takto laminované vrstvy OSB desky jsou při určité teplotě a tlaku spojeny vodovzdornou pryskyřicí. Výrobní technologie OSB desky umožňuje získat dřevěnou desku odolnou proti vlhkosti. OSB desky neobsahují na rozdíl od přírodního dřeva suky a kazy, které by mohly pevnost OSB desky oslabit. OSB desky vyrobené touto technologií jsou velmi pevné a odolné proti nárazům a vibracím. OSB desky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti. Desky OSB se proto dají použít i ve vlhkém prostředí.

ROZMĚRY

nabízíme OSB desky ve dvou základních rozměrech:

  • 2500 mm x 1250 mm
  • 2500 mm x 625 (675) mm s perem a drážkou

PARAMETRY

OSB desky mají dobrý tepelný odpor a požární odolnost (klasifikace OSB2 dle testu PAVÚS je C1 = těžce hořlavá). Předností OSB desky je jejich pevnost a tuhost. Velké formáty OSB desky umožňují méně spojů, a tím méně tepelných a akustických ztrát. OSB desky jsou odolné proti nárazům a vibracím (silný vítr, zemětřesení).

OSB desky jsou základním konstrukčním materiálem dřevostaveb. Používají se k opláštění venkovních a vnitřních stěn, ke konstrukcím nosných i nášlapných vrstev podlah, podhledům. Velmi často se OSB desky využívají k bednění střech a oplocenístaveniště a jako konstrukční desky v místech s vysokými nároky na mechanické vlastnosti.

OSB desky jsou velice dobře opracovatelné, bez problémů je lze řezat, frézovat, vrtat nebo přibíjet. Díky jejich atraktivnímu vzhledu jsou s oblibou používány jako pohledové vrstvy obkladů nebo k výrobě nábytku. OSB desky nachází uplatnění také v betonářském průmyslu jako materiály pro ztracená bednění betonových konstrukcí. Vzhledem k vynikajícím pevnostním charakteristikám, které OSB desky mají, se používají také k výrobě palet, obalů a přepravních kontejnerů. Při použití OSB desky lze dosáhnout vysoké efektivity práce. OSB desky zaručují zdravotní nezávadnost (testováno SZÚ Praha).

Ceník OSB desek:

  • Uvedené ceny jsou bez 21% DPH.
  • OSB desky 4PD = OSB desky s perem a drážkou ze čtyř stran
  • OSB desky můžeme dodat i broušené.